Vidyalaya Teams

KV-2, NAUSENABAUGH, VISAKHAPATNAM

SPORTS TEAMS 2018-19

Cluster Participants 2018-19

S.NO.

TEAM(GAMES)

AGE GROUP

NAME OF STUDENTS

1

KHO-KHO (GIRLS)

U-14

RASHMI SINGH

2

M.VARSHITHA

3

V.KEERTHI

4

SUBHASHREE PRUSTY

5

DIKSHA SINGH

6

K.SRI NAGA UDAYA

7

SUNITA RAWAT

8

K. MADHURIMA

9

AADITI ANAPPA KARIBHARI

10

K. LAVANYA

11

KHUSHI CHAUHAN

12

B. KALPITHA

       

1

KHO-KHO (GIRLS)

U-19

REENU RATHI

2

JYOTI KUMARI

3

BHUMIKA KUMARI

4

P.USHA SREE

5

G. HARSHINI

6

ANJALI CHAUHAN

7

ANKITA KUMARI

8

SONAM SINGH

9

HARSHIKA MISHRA

10

RAJESHWARI

11

RAJLAKSHMI

12

K.INDU

       

1

KABADDI (GIRLS)

U-19

TANIA SULTANA

2

MAMTA KUMARI

3

SHALINI YADAV

4

MILKY KUMARI

5

MANPREET

6

ADYASHA JENA

7

SANJANA CHOUHAN

8

NIKITA KUMARI

9

GARIMA SHARMA

 

Regional Participants 2018-19

S.NO.

TEAM(GAMES)

AGE GROUP

NAME OF STUDENTS

1

KHO-KHO (GIRLS)

U-14

RASHMI SINGH

2

M.VARSHITHA

3

V.KEERTHI

4

SUBHASHREE PRUSTY

5

DIKSHA SINGH

6

K.SRI NAGA UDAYA

7

SUNITA RAWAT

8

K. MADHURIMA

9

AADITI ANAPPA KARIBHARI

10

K. LAVANYA

11

KHUSHI CHAUHAN

12

B. KALPITHA

       

S.NO.

TEAM(GAMES)

AGE GROUP

NAME OF STUDENTS

1

ROPE SKIPPING (GIRLS)

U-17

PRIYANKA KUMARI

2

DURGA SRI

3

NIKITHA

4

SIRI

       

S.NO.

TEAM(GAMES)

AGE GROUP

NAME OF STUDENTS

1

ROPE SKIPPING (BOYS)

U-14

SUMIT YADAV

2

S.K. AHMED ALI

3

VENKAT MANOHAR

4

B. SHYAN SREESAI

       
       

S.NO.

TEAM(GAMES)

AGE GROUP

NAME OF STUDENTS

1

SUBROTO CUP FOOTBALL (BOYS)

U-17

KARTIK KUMAR

2

MANJESH SINGH YADAV

3

NAVNEET SINGH

4

VISHAL KUMAR

5

ASHISH YADAV

6

SUBHENDU BEURA

7

SUSHANT KUMAR

8

SACHIN SOMRA

9

DURGA PRASAD

10

ATUL SINGH

11

ANKIT MAHARANA

12

DEEPAK YADAV

13

KADIR ALI

14

SATYAM TOMAR

15

HARTIK KUMAR

16

SAGAR SINGH

       

S.NO.

TEAM(GAMES)

AGE GROUP

NAME OF STUDENTS

1

SKATING (BOYS)

U-17

PRASHANT NAYAK

2

PRIYANSU TIWARI

       

S.NO.

TEAM(GAMES)

AGE GROUP

NAME OF STUDENTS

1

BADMINTON (GIRLS)

U-17

AKRITI RAI

2

P. VARSHA

       

S.NO.

TEAM(GAMES)

AGE GROUP

NAME OF STUDENTS

1

SWIMMING (BOYS)

 

 AKASH GIRI

2

FEBIN SEBAST OUSEPH

 

National Participants 2018-19

S.NO.

TEAM(GAMES)

AGE GROUP

NAME OF STUDENTS

1

KHO-KHO (GIRLS)

U-14

RASHMI SINGH

2

M.VARSHITHA

3

V.KEERTHI

4

SUBHASHREE PRUSTY

5

DIKSHA SINGH

6

K.SRI NAGA UDAYA

7

SUNITA RAWAT

8

K. MADHURIMA

9

AADITI ANAPPA KARIBHARI

10

K. LAVANYA

11

KHUSHI CHAUHAN

12

B. KALPITHA

       

S.NO.

GAMES

AGE GROUP

NAME OF STUDENTS

1

KHO-KHO (GIRLS)

U-19

JYOTI KUMARI

2

HARSHIKA MISHRA

       

S.NO.

GAMES

AGE GROUP

NAME OF STUDENTS

1

BADMINTON (GIRLS)

U-17

AKRITI RAI

       

S.NO.

GAMES

AGE GROUP

NAME OF STUDENTS

1

CRICKET

U-19

CHETAN SHARMA

2

KULDEEP PANTH

 

National Participants (2017-18)

1

Rope Skipping (Girls)

U-19

Pujitha Laxmi

2

TANISHA TANWAR

3

RASHI TANWAR

4

B. CHANDINI

 

 

 

 

5

Rope-Skipping (Girl)

U-17

Durga Sree

 

 

 

 

6

FOOTBALL      (SUBRATO CUP) BOYS

U-17

ABHISHEK KUMAR YADAV

7

AKSHAY KUMAR YADAV

8

ANKIT MAHARANA

9

DEEPAK YADAV

10

DEVENDRA CHAUHAN 

11

HARSH SINGH RAJPUT

12

KARTIK KUMAR

13

MANISH KUMAR CHOUDHARY

14

MANJESH SINGH YADAV

15

PAWAN YADAV

16

ROHIT CHAUHAN

17

SATYAM PRAMOD VERMA

18

SUNNY KUSHWAHA 

19

SATINDRA SINGH

20

SUSHANT KUMAR

21

AKHILESH KUMAR

 

 

 

 

 

KV-2, NAUSENABAUGH, VISAKHAPATNAM

National Participants (2017-18)

1 Rope Skipping (Girls) U-19 Pujitha Laxmi
2 TANISHA TANWAR
3 RASHI TANWAR
4 B. CHANDINI
       
5 Rope-Skipping (Girl) U-17 Durga Sree
       
6 FOOTBALL      (SUBRATO CUP) BOYS U-17 ABHISHEK KUMAR YADAV
7 AKSHAY KUMAR YADAV
8 ANKIT MAHARANA
9 DEEPAK YADAV
10 DEVENDRA CHAUHAN 
11 HARSH SINGH RAJPUT
12 KARTIK KUMAR
13 MANISH KUMAR CHOUDHARY
14 MANJESH SINGH YADAV
15 PAWAN YADAV
16 ROHIT CHAUHAN
17 SATYAM PRAMOD VERMA
18 SUNNY KUSHWAHA 
19 SATINDRA SINGH
20 SUSHANT KUMAR
21 AKHILESH KUMAR
       

 

 

National Participants (2016-17)
S.no Games Age Group  Name of the Student
1 Kho-Kho U-14 (girls) Jyoti Kumari
2 Sweta
3 Rashmi Singh
4 Keerti
5 Varshita
6 Sunita
7 Bhoomika
8 Rajeshwari
9 Tania Bhardwaj
10 Lucky Rajput
11 Shraddha
12 Khushi Chauhan
       
13 Kho-Kho U-19 (girls) Jyoti Yadav
14 Renu Rathi
15 Harshika Mishra
       
16 Skating U-14 (girls) Sanjana
       
17 Kabaddi U-19 (girls) Tania Sultana
       
18 Swimming U-19 (girls) Pooja Tiwari
       
19 Rope skipping U-14 (girls) Shraddha Sharma
20 Rashi Tanwar
21 B Chandini
22 U-17 (girls) Y Sharmila
23 Durga Sree
24 U-19(girls) Poojita Lakshmi
25 T Preethi Durga
       

 

 

National Participants (2015-16)
S.no Games Age Group  Name of the Student
1 Basketball U-19 Ashish Kumar
2 Manish Kumar
3 Shivam Dahiya
4 Rohan Datta
       
5 Swimming U-19 Ankit Kumar
       
6 Athletics U-19 Alen Saji
7 Suvam
       
8 Badminton U-14 Divya Kumari
9 Akariti Rai
10 U-17 B. Ramya Krishna
11 T. Prithi Durga
12 U-19 Mansi
13 Shivani Panwar
14 U-17 Eshan Kamat
15 U-19 Vishal Baral
       
16 Kabddi U-14 Muskan 
17 Sapna
18 Mamta
       
19 Rope Skipping U-14 Tanisha Tanwar
20 Neha Panwar
       
21 Kho-Kho U-14 Renu Rathi
22 Swetha Singh
23 Swati Tomar
24 U-19 Jyoti Yadav
       
25 Football U-19 Nikhilesh
26 D. Prasanth
27 Ajay Kumar
28 Shivam Sahanee
       
29 Skating U-14 Prasanth Nayak
30 U-17 Rishikesh
31 U-19 Kshitij Verma
       
32 T. T. U-19 Sarvan
33 Vishal
34 Sachin