Regional List

KV-2, NAUSENABAUGH, VISAKHAPATNAM

REGIONAL LEVEL 2018-19

S.NO.

GAMES

AGE GROUP

NAME OF STUDENTS

PERFORMANCE

REMARKS

1

KHO-KHO (GIRLS)

U-14

RASHMI SINGH

1st  POSITION

 

2

M.VARSHITHA

 

3

V.KEERTHI

 

4

SUBHASHREE PRUSTY

 

5

DIKSHA SINGH

 

6

K.SRI NAGA UDAYA

 

7

SUNITA RAWAT

 

8

K. MADHURIMA

 

9

AADITI ANAPPA KARIBHARI

 

10

K. LAVANYA

 

11

KHUSHI CHAUHAN

 

12

B. KALPITHA

 

           

13

ROPE SKIPPING (GIRLS)

U-17

PRIYANKA KUMARI

3rd POSITION

DOUBLE UNDER

14

DURGA SRI

15

NIKITHA

16

SIRI

           

17

ROPE SKIPPING (GIRLS)

U-17

PRIYANKA KUMARI

3rd POSITION

DOUBLE DOUCH

18

DURGA SRI

19

NIKITHA

20

SIRI

           

21

ROPE SKIPPING (BOY)

U-14

VENKAT MANOHAR

3rd POSITION

3-MIN. ENDURANCE

           

22

ROPE SKIPPING (BOYS)

U-14

SUMIT YADAV

2nd POSITION

DOUBLE DOUCH

23

S.K. AHMED ALI

24

VENKAT MANOHAR

25

B. SHYAN SREESAI

           

26

ROPE SKIPPING (BOYS)

U-14

SUMIT YADAV

3rd POSITION

30 SEC. SPEED RELAY

27

S.K. AHMED ALI

28

VENKAT MANOHAR

29

SIDHYANT RAJ

 

 

 

 

       

30

SUBROTO CUP FOOTBALL (BOYS)

U-17

KARTIK KUMAR

3rd POSITION

 

31

MANJESH SINGH YADAV

 

32

NAVNEET SINGH

 

33

VISHAL KUMAR

 

34

ASHISH YADAV

 

35

SUBHENDU BEURA

 

36

SUSHANT KUMAR

 

37

SACHIN SOMRA

 

38

DURGA PRASAD

 

39

ATUL SINGH

 

40

ANKIT MAHARANA

 

41

DEEPAK YADAV

 

42

KADIR ALI

 

43

SATYAM TOMAR

 

44

HARTIK KUMAR

 

45

SAGAR SINGH

 

           

46

SKATING (BOYS)

U-17

PRASHANT NAYAK

3rd POSITION

 

47

PRIYANSU TIWARI

3rd POSITION

 

           

48

BADMINTON (GIRLS)

U-17

AKRITI RAI

3rd POSITION

TEAM EVENT

49

P. VARSHA

           

50

SWIMMING (BOYS)

 

 AKASH GIRI

3rd POSITION

50 M. Breast Stroke

51

 

FEBIN SEBAST OUSEPH

1st POSITION

50 M. Back Stroke

3rd POSITION

50 M. Free Style

3rd POSITION

100 M. Free Style

  

REGIONAL LEVEL 2017-18

1

FOOTBALL      (SUBRATO CUP) BOYS

U-17

ABHISHEK KUMAR YADAV

GOLD MEDAL

2

AKSHAY KUMAR YADAV

3

ANKIT MAHARANA

4

DEEPAK YADAV

5

DEVENDRA CHAUHAN 

6

HARSH SINGH RAJPUT

7

KARTIK KUMAR

8

MANISH KUMAR CHOUDHARY

9

MANJESH SINGH YADAV

10

PAWAN YADAV

11

ROHIT CHAUHAN

12

SATYAM PRAMOD VERMA

13

SUNNY KUSHWAHA 

14

SATINDRA SINGH

15

SUSHANT KUMAR

16

AKHILESH KUMAR

 

 

 

 

 

17

Skating (BOYS)

U-14

PRASANTH NAYAK

2-GOLD, 1 SILVER

18

ROSHAN

 

19

SIDDHARTH RICKY

 

 

 

 

 

 

20

Skating (GIRLS)

U-14

KEERTHANA

1 GOLD, 1 SILVER

21

U-17

Sanjna

2 SILVER

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

22

Rope-Skipping (Girls)

U-19

Pujitha Laxmi

3 GOLD, 2 SILVER

23

TANISHA TANWAR

2 GOLD, 1 SILVER, 1 BRONZE

24

RASHI TANWAR

3 GOLD, 1 SILVER

25

B. CHANDINI

2 GOLD, 2 SILVER

26

U-17

BHUMIKA

1 SILVER, 1 BRONZE

27

M. DIVYA

 

28

PRIYANKA

 

29

S. PREETHI

2 SILVER

30

Binita Pal

 

31

Durga Sree

1 GOLD, 2 SILVER, 3 BRONZE

32

U-14

D. MANASA DEEPIKA

1 SILVER 

33

D.NIKHITA

1 SILVER

34

V. LAKSHMI PRASANNA

 

 

 

 

 

 

35

Rope-Skipping (Boys)

U-14

AMAN VERMA

1 BRONZE

36

B. SHYAVAN

1 GOLD, 1 BRONZE

37

SAMPAT AKASH

2 BRONZE

38

SUMIT

1 BRONZE

 

 

 

 

 

 

39

Atheletics (Boys)

U-14

ANIL

BRONZE 200 M

40

SANDEEP

 

41

SUNIL

SILVER HIGH JUMP

42

SHOIB

 

43

U-17

ATUL

 

44

NAVNEET

 

45

JASVEER

 

46

U-19

ANURUDHA

 

47

ASHWINI

 

48

AYUSH

 

49

KULDEEP

 

50

SHIVAM

 

 

 

 

 

 

51

KHO-KHO (Girls)

U-14

M VARSHITHA

Silver Medal

52

RASHMI SINGH

53

V. KEERTHI

54

SUBHASHREE PRUSTY

55

KANCHAN CHOUDHARY

56

DIKSHA SINGH

57

K. SRI NAGA UDAYA

58

SHAGUN SHARMA

59

SUNITA RAWAT

60

SONAM SINGH

 

 

 

 

 

61

KHO-KHO (Girls)

U-19

HARSHITA

 

62

JYOTI KUMARI

 

63

RENU RATHI

 

TOTAL - 16-Gold, 19-Silver, 11-Bronze

 

KV-2, NAUSENABAUGH, VISAKHAPATNAM

REGIONAL LEVEL 2017-18
1 FOOTBALL      (SUBRATO CUP) BOYS U-17 ABHISHEK KUMAR YADAV GOLD MEDAL
2 AKSHAY KUMAR YADAV
3 ANKIT MAHARANA
4 DEEPAK YADAV
5 DEVENDRA CHAUHAN 
6 HARSH SINGH RAJPUT
7 KARTIK KUMAR
8 MANISH KUMAR CHOUDHARY
9 MANJESH SINGH YADAV
10 PAWAN YADAV
11 ROHIT CHAUHAN
12 SATYAM PRAMOD VERMA
13 SUNNY KUSHWAHA 
14 SATINDRA SINGH
15 SUSHANT KUMAR
16 AKHILESH KUMAR
         
17 Skating (BOYS) U-14 PRASANTH NAYAK 2-GOLD, 1 SILVER
18 ROSHAN  
19 SIDDHARTH RICKY  
         
20 Skating (GIRLS) U-14 KEERTHANA 1 GOLD, 1 SILVER
21 U-17 Sanjna 2 SILVER
         
         
22 Rope-Skipping (Girls) U-19 Pujitha Laxmi 3 GOLD, 2 SILVER
23 TANISHA TANWAR 2 GOLD, 1 SILVER, 1 BRONZE
24 RASHI TANWAR 3 GOLD, 1 SILVER
25 B. CHANDINI 2 GOLD, 2 SILVER
26 U-17 BHUMIKA 1 SILVER, 1 BRONZE
27 M. DIVYA  
28 PRIYANKA  
29 S. PREETHI 2 SILVER
30 Binita Pal  
31 Durga Sree 1 GOLD, 2 SILVER, 3 BRONZE
32 U-14 D. MANASA DEEPIKA 1 SILVER 
33 D.NIKHITA 1 SILVER
34 V. LAKSHMI PRASANNA  
         
35 Rope-Skipping (Boys) U-14 AMAN VERMA 1 BRONZE
36 B. SHYAVAN 1 GOLD, 1 BRONZE
37 SAMPAT AKASH 2 BRONZE
38 SUMIT 1 BRONZE
     
     
39 Atheletics (Boys) U-14 ANIL BRONZE 200 M
40 SANDEEP  
41 SUNIL SILVER HIGH JUMP
42 SHOIB  
43 U-17 ATUL  
44 NAVNEET  
45 JASVEER  
46 U-19 ANURUDHA  
47 ASHWINI  
48 AYUSH  
49 KULDEEP  
50 SHIVAM  
         
51 KHO-KHO (Girls) U-14 M VARSHITHA Silver Medal
52 RASHMI SINGH
53 V. KEERTHI
54 SUBHASHREE PRUSTY
55 KANCHAN CHOUDHARY
56 DIKSHA SINGH
57 K. SRI NAGA UDAYA
58 SHAGUN SHARMA
59 SUNITA RAWAT
60 SONAM SINGH
         
61 KHO-KHO (Girls) U-19 HARSHITA  
62 JYOTI KUMARI  
63 RENU RATHI  
TOTAL - 16-Gold, 19-Silver, 11-Bronze

 

REGIONAL LEVEL 2016-17
         
1 Skating (B & G) U-19 Kshitij Verma 3-GOLD
2 U-14 Sanjna 1-BRONZE
         
3 Swimming (B & G) U-19 Anubhav 3-SILVER
4 U-17 Anand 1-GOLD
1-SILVER
5 U-19 Sweta 1-GOLD
6 Palak 1-GOLD
7 Puja 1-GOLD
         
8 Rope-Skipping (Girls) U-19 Pujitha Laxmi 1-GOLD
9 T Preethi Durga 1-GOLD
1-SILVER
10 U-17 Y Sharmila 2-BRONZE
11 Deepika 1-SILVER
12 Durga Sree 1-GOLD
13 U-14 Shraddha Sharma 2-GOLD
14 Binita Pal 1-SILVER
15 Rashi Tanwar 1-GOLD
16 B Chandini 1-SILVER
  4-GOLD MEDAL for TEAM EVENT
  2-Silver for team event
         
17 Atheletics (Boys) U-19 Harsh Singh Rajput 1-GOLD
1-BRONZE
         
18 KHO-KHO (Girls) U-14 Jyoti Kumari Gold Medal
19 Sweta
20 Rashmi Singh
21 Keerti
22 Varshita
23 Sunita
24 Bhoomika
25 Rajeshwari
26 Tania Bhardwaj
27 Lucky Rajput
28 Shraddha
29 Khushi Chauhan
TOTAL - 14-Gold, 08-Silver, 04-Bronze